Nowy numer 21/2018 Archiwum

Zmarł ks. Antoni Strzedulla

Radca duchowny i emerytowany proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turzu odszedł w sobotę 9 maja w 81. roku życia.

Ks. Antoni Strzedulla urodził się 26 sierpnia 1934 r. w Gamowie jako jedno z ośmiorga rodzeństwa. Maturę zdał w Niższym Seminarium Duchownym w Gliwicach, po czym wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Opolskiej w Nysie. Po czterech latach studiów filozoficzno-teologicznych (ostatni rok w Opolu) 22 czerwca 1958 r. przyjął w katedrze opolskiej święcenia kapłańskie, których udzielił mu ks. bp Franciszek Jop.

Swoją pierwszą Mszę odprawił 24 czerwca w Gamowie. Po śmierci ks. dziekana Jana Plocha w 1970 r. został proboszczem w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turzu, którą prowadził aż do 70. roku życia. 

Ceremonie pogrzebowe odbędą się 13 i 14 maja w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turzu. W środę eksporta o godzinie 18.00, a pogrzeb w czwartek o godz. 10.00.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma