Nowy numer 33/2018 Archiwum

Nad Polską przeleci obcy statek powietrzny

We wtorek zawyją syreny. Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych 12 maja organizuje ćwiczenie krajowe RENEGADE - KAPER 15/1.

Ćwiczenia będą przeprowadzane w godz. 6.00–19.00. W ramach przedsięwzięcia zaplanowane jest przeprowadzenie testu sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności.

Uruchomienie systemu na terenie poszczególnych miast uzależnione jest od przebiegu epizodu dotyczącego naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczpospolitej Polskiej przez statek powietrzny o statusie RENEGADE – stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej.

W trakcie ćwiczeń Ośrodki Dowodzenia i Naprowadzania będą emitować sygnały zgodne z trasą przelotu podejrzanego statku. Przy tej okazji odbędzie się również trening systemu alarmowania i ostrzegania, podczas którego uruchomione zostaną syreny alarmowe.

Alarmowanie będzie miało miejsce tylko wtedy, gdy miasto znajdzie się na trasie ewentualnego przelotu statku powietrznego.

W przypadku uruchomienia testu emitowany będzie dźwięk modulowany trwający trzy minuty, oznaczający ogłoszenie alarmu, oraz dźwięk ciągły, również przez trzy minuty – odwołanie alarmu.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma