Gość Katowicki 29/2018 Archiwum

W tym roku będzie tylko czterech nowych księży

Z ilu wspólnot parafialnych od czasu ustanowienia diecezji gliwickiej nie spotkaliśmy żadnego kandydata do kapłaństwa? – pyta bp gliwicki Jan Kopiec.

W odezwie z okazji tegorocznych święceń kapłańskich pisze, że uroczystość ta powinna przyczynić się do odnowienia radości wiary i umocnienia nadziei. Jednocześnie zauważa, że w tym roku dla diecezji gliwickiej wyświęconych zostanie tylko czterech nowych kapłanów, absolwentów Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu.

„To już znak, że trzeba nam bardziej przekonująco włączyć się do troski o wzbudzenie nowych powołań do służby kapłańskiej. Z ilu wspólnot parafialnych od czasu ustanowienia diecezji gliwickiej nie spotkaliśmy żadnego kandydata do kapłaństwa? A przecież posługę tę trzeba wypełnić i wierni domagają się księży. Powinni jednak być przy tym świadomi odpowiedzialności, by nie zabrakło duszpasterzy w naszych żywych wspólnotach wiary” – czytamy.

Kandydatami do święceń prezbiteratu są:

  • ks. Tadeusz Górny z parafii MB Uzdrowienie Chorych w Tarnowskich Górach
  • ks. Damian Kwak z parafii NSPJ w Zabrzu–Rokitnicy
  • ks. Piotr Kwaśniok z parafii Niepokalanego Serca NMP w Książenicach, archidiecezja katowicka
  • ks. Krzysztof Ruciński z parafii NSPJ w Bytomiu–Szombierkach.

Uroczystość święceń kapłańskich w gliwickiej katedrze odbędzie się w sobotę 23 maja o godz. 9.30. Sakrament udzielać będzie bp Jan Kopiec.

Pełny tekst odezwy jest do pobrania poniżej.

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma