Nowy numer 37/2021 Archiwum

Zatrzymały ich rzuty karne

Ministranci z parafii św. Józefa w Gliwicach zajęli III miejsce w grupie starszej na Mistrzostwach Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w piłce nożnej halowej.

Drużyna pod wodzą ks. Krystiana Gałązki z sukcesami startuje we wszystkich rozgrywkach diecezjalnych. W mistrzostwach Polski, które odbyły się w Elblągu, przegrała tylko w półfinale, i to w rzutach karnych. Po drodze zwycięsko zaliczyli wszystkie mecze. W walce o trzecie miejsce wygrali wynikiem 3:0 z drużyną parafii św. Mikołaja w Warszawie.

– Cieszę się, że dotarli tak daleko. O włos, a byliby w finale. Niewiele brakowało, bo karne to zawsze jest sprawa losowa – mówi proboszcz parafii ks. Krystian Gałąska. – Widać, że chłopaki potrafią grać. Ale z drugiej strony takie trzecie miejsce uczy pokory. Tak się złożyło, że w tym roku my też zajęliśmy trzecie miejsce, drużyna księży z diecezji gliwickiej w Turnieju Futsalu Księży, który odbył się w Strzelcach Opolskich – dodaje.

Drużynę parafii św. Józefa w Gliwicach tworzą zawodnicy: Przemysław Małyszka, Amadeusz Pasierb, Szymon Pasierb, Karol Prusek, Adrian Smagowski, Remigiusz Sobek, Mateusz Szyszko. Kierownikiem drużyny jest Karol Szyszko.

Nagroda, którą zdobyli za trzecie miejsce w wysokości 700 złotych, poszła na sam wyjazd na mistrzostwa, bo koszty podróży były spore.

Zatrzymały ich rzuty karne   Piłkarze z Gliwic zajęli trzecie miejsce w grupie starszej, na zdjęciu z kierownikiem drużyny Karolem Szyszko Archiwum parafii

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama