Nowy numer 33/2018 Archiwum

Tragiczny finał zamieszek stadionowych

Po śmierci 27-meżczyzny, który został ranny podczas zajść na stadionie w Knurowie, doszło do starć przed szpitalem i komisariatem policji w tym mieście - poinformowała w sobotę późnym wieczorem policja.

Jak powiedział PAP rzecznik gliwickiej policji komisarz Marek Słomski, doszło do starć przed szpitalem oraz komisariatem w Knurowie. "Przed szpitalem nagle zgromadziło się ok. 200 osób, przybiegli m.in. z koktajlami Mołotowa. Rannych zostało trzech policjantów. Mamy już zatrzymanych kilka osób" - poinformował Słomski. Obecnie - jak dodał - trwa "policyjny pościg".

Wcześniej w szpitalu w Knurowie zmarł mężczyzna, który odniósł obrażenia podczas zajść na stadionie w tym mieście.

"Po godz. 17.30 w Knurowie podczas meczu piłki nożnej pomiędzy miejscową Concordią i Ruchem Radzionków doszło do zbiorowego naruszenia prawa. Miejscowi kibice zaczęli rzucać na boisko niebezpieczne przedmioty, a następnie wtargnęli na murawę. Zabezpieczający mecz policjanci by nie dopuścić do eskalacji agresji, użyli gumowych pocisków" - powiedział PAP podinspektor Andrzej Gąska ze śląskiej policji.

"Jeden z napastników został zraniony w okolice szyi i przewieziony do szpitala. Szpital poinformował nas, że ten mężczyzna zmarł" - podał A. Gąska.

Dodał, że podczas meczu "doszło do awantury stadionowej", w trakcie której w stronę policjantów również "poleciały niebezpieczne przedmioty".

Powiedział, że policjanci "oddali salwy w kierunku atakujących" po wcześniejszym ostrzeżeniu.

Okoliczności tej interwencji - jak zaznaczył - są szczegółowo wyjaśniane na polecenie śląskiego komendanta wojewódzkiego policji; na miejsce pojechał zespół z wydziału kontroli, który będzie prowadził wyjaśnienie ws. szczegółów tej interwencji, a policjanci będą identyfikowali uczestników zajść.

 

« 1 »

Zobacz także

 • Maluczki
  03.05.2015 11:24
  "Wcześniej w szpitalu w Knurowie zmarł mężczyzna, który odniósł obrażenia podczas zajść na stadionie w tym mieście."

  Dlaczego Nie napisaliście, że ten człowiek został zastrzelony przez policję?
  Jesteście medium przyrządowym?
  doceń 2
 • służba narodowi
  03.05.2015 14:55
  Nie rozumiem działań policji, która niczego nie zabezpiecza tylko wzbudza niepotrzebnie agresję tłumu. Po co przeszkadzać w zadymach czy ustawkach? Można po prostu pozwolić na bezkarność i leczenie ze swoich. Państwo powinno nie reagować.
 • aaa
  03.05.2015 16:25
  W ramach przeciwdziałania eskalacji agresji policjanci powinni się sami pozamykać.
  doceń 1
 • Krzysiek
  03.05.2015 18:03
  Zdarzyło mi się być jako osoba towarzysząca na meczu. Taki lokalny folklor: z jednej skacze i śpiewający, z drugiej parki lub rodziny zajadające słonecznik jak pop-corn.
  Do momentu, gdy przed meczem na bieżnie nie wyszli zamaskowani, z tarczami i pałkami panowie w czerni - w rozkroku, frontem do nas.
  Myśl, mnie nurtowało, kiedy się rzucą na nas. Nie pobili nas, ale i tak piłkarze znacznie mniej mnie absorbowali w czasie meczu.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma