Nowy numer 3/2019 Archiwum

Chce żyć w tobie

To niewątpliwie największe rekolekcje w naszym regionie. A najprawdopodobniej również w kraju wśród tych, które organizuje Odnowa w Duchu Świętym.

Rekolekcje „Jezus żyje” mają już 13 lat. Od czterech ze względu na liczbę chętnych organizowane są w trzech turnusach. Przed rokiem uczestniczyło ponad tysiąc osób, również spoza z diecezji gliwickiej. W tym roku zaproszonych zostało kilka małżeństw z Ukrainy, które będą miały sfinansowany pobyt. 

Organizatorzy postanowili, że po 9 latach formacji podstawowej i pogłębionej rekolekcje będą miały konkretny akcent formacyjny, który będzie próbą odpowiedzi na znaki czasu. Na początek, w zeszłym roku, była ewangelizacja, więc po każdym turnusie był wyjazd ewangelizacyjny, żeby uczestnicy mogli praktycznie wykorzystać tygodniową formację rekolekcyjną. W tym roku głównym tematem jest uzdrowienie wewnętrzne, a w przyszłym będzie budowanie wspólnoty.

Poziom „Wolność w Chrystusie - uzdrowienie wewnętrzne” będzie prowadził Matthew Lozano, syn Neala Lozano, autora książek na temat modlitwy uzdrowienia i uwolnienia. Razem z ojcem prowadził rekolekcje i sesje w różnych częściach świata. W Heart of the Father pracuje z zespołami modlitewnymi i przygotowuje materiały szkoleniowe. Dla tych, którzy nie mogą przyjechać na rekolekcje, planowana jest w tym czasie jednodniowa konferencja z jego udziałem w Gliwicach.

- Chcemy dać ludziom dobrą formację na temat uzdrowienia wewnętrznego oraz możliwość skorzystania z modlitwy o uzdrowienie. Przez cały rok formacyjny po rekolekcjach będziemy odwoływać się do tych treści, wracać do nich i przeżywać „w realu” – wyjaśnia Stefan Mitas, odpowiedzialny za I i II turnus rekolekcji. - Na II turnusie oprócz poziomu nt. uzdrowienia ciekawy będzie „History makers”, czyli twórcy historii. Prowadzony przez międzynarodową ekipę, w której będzie dwóch pastorów z Anglii, gość z Litwy i dwie młode liderki z Polski. To poziom ekumeniczny, skierowany do ludzi młodych, którzy z pasją i wizją chcą służyć Bogu - dodaje.

Będzie też temat, który co roku cieszy się dużym zainteresowaniem: "Chrześcijanin a praca, biblijne spojrzenie na finanse" - podjęty przez Andrzeja Sionka i Zdzisława Miarę. Oprócz tego jak co roku proponowana jest formacja podstawowa na kilku poziomach. Dla małżeństw poziomy poprowadzą Magdalena i Wiesław Grabowscy, Marta i Krzysztof Suchankowie oraz o. Ksawery Knotz OFMCap. Mocną stroną rekolekcji jest bardzo dobra formacja dla dzieci i młodzieży.

- Bogu dziękujemy, że od samego początku te rekolekcje mają wymiar wielopokoleniowy, czyli dają doświadczenie pełni Kościoła. Są osoby, które dopiero zaczynają formację i swoją drogę z Panem Jezusem, i te, które świadomie zdecydowały się, by dalej formować się jako uczniowie Jezusa. Dla osób, które zakończyły formację podstawową, proponujemy poziomy fakultatywne, przygotowujące do służby - mówi Stefan Mitas.

W tym roku turnusy odbywają się od 4 do 11 lipca, od 11 do 18 lipca i od 25 lipca do 1 sierpnia. Szczegółowe informacje i zapisy na: jezuszyje.odnowa.org.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy