Nowy numer 3/2019 Archiwum

Zmarł ks. Klaudiusz Koźmicki

W wieku 77 lat zmarł ks. Klaudiusz Koźmicki, dziekan honorowy, emerytowany proboszcz parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Tarnowskich Górach-Sowicach.

Ks. Klaudiusz Koźmicki święcenia kapłańskie przyjął 14 czerwca 1964 roku. Jako wikary pracował w parafiach: Matki Boskiej Bolesnej w Mysłowicach Brzęczkowicach, św. Józefa w Piekary Śląskich, św. Katarzyny w Woźnikach, św. Jadwigi w Chorzowie, Opatrzności Bożej w Katowicach Zawodziu i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wiśle. Od 1983 do 2003 roku był najpierw administratorem a potem proboszczem parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Tarnowskich Górach Sowicach.

Ks. Klaudiusz Koźmicki zmarł wieczorem 26 kwietnia, w Niedzielę Dobrego Pasterza. Pogrzeb odbędzie się w środę 29 kwietnia w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Radlinie-Biertułtowach. O 10.30 rozpocznie się w kościele modlitwa różańcowa, a o 11.00 Msza św. pogrzebowa.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy