Nowy numer 3/2019 Archiwum

Do patronki śląskiej ziemi

Pielgrzymi z diecezji gliwickiej udali się dziś do sanktuarium w Trzebnicy.

Pielgrzymka do sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy rozpoczęła się Mszą św. Eucharystii sprawowanej w bazylice przewodniczył bp Jan Kopiec, a koncelebrowało ją wielu kapłanów z dekanatów naszej diecezji.

– Przybywamy tutaj, aby wstawiennictwo św. Jadwigi rozbudzało w nas chęci do podejmowania trudu otwartości na drugiego człowieka, dostrzegania jego biedy, zaradzania jego potrzebą – mówił podczas homilii bp Kopiec.

Św. Jadwiga jest patronką Śląska, uznaje się ją za orędowniczkę pokoju. W sanktuarium w Trzebnicy znajduje się jej grób.

Tegoroczną pielgrzymkę przygotowywały dekanaty Pyskowice i Toszek.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy