Nowy numer 39/2020 Archiwum

Pobili ojca, bo zwrócił im uwagę

Tarnogórska policja ujęła dwóch mężczyzn podejrzanych o pobicie 44-latka. Do zdarzenia miało dojść w ubiegłą niedzielę po tym, jak ojciec spacerujący z dwójką dzieci upomniał quadowców za zbyt szybką jazdę.

W niedzielne popołudnie policjanci otrzymali informacje o dwóch mężczyznach poruszających się quadami, którzy na ulicy Małej w Bobrownikach Śląskich pobili spacerującego z dziećmi ojca.

Jak ustalili stróże prawa, powodem agresji było to, że 44-latek zwrócił im uwagę w związku z ich agresywną jazdą, w wyniku której jedno z jego dzieci wystraszyło się i upadło na ziemię.

Sprawcy najpierw na oczach dzieci pobili mężczyznę, a następnie odjechali z miejsca, przejeżdżając po jego rowerze. Pokrzywdzony trafił do szpitala z poważnymi obrażeniami.

Dzięki świadkom pobicia, którzy zrobili zdjęcie odjeżdżających quadów, kryminalni szybko ustalili i zatrzymali sprawców. Okazali się nimi ojciec z synem w wieku 42 i 23 lat. Mężczyźni usłyszeli już zarzut zniszczenia roweru oraz pobicia o charakterze chuligańskim, co może wpłynąć na zaostrzenie wymiaru kary.

Lekarze ocenili stan pobitego mężczyzny jako poważny. Początkowo nie zgadzali się na przesłuchanie go przez policję ze względu na znaczne uszkodzenia narządów mowy.

Prokurator zastosował już wobec sprawców dozór policji. O dalszym losie zatrzymanych zdecyduje sąd. Grozi im kara nawet 8 lat więzienia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama