Nowy numer 3/2019 Archiwum

Sześć dni z opactwem

Zapowiada się niezwykły tydzień w Rudach. Od wtorku do niedzieli - zwiedzanie dawnego pałacu i klasztoru, wernisaż wystawy oraz otwarcie wirydarza.

Noc w Starym Opactwie to cykl imprez rozpoczynających się 28 kwietnia. Potrwają do 3 maja. Będzie nocne zwiedzanie Galerii Sztuki, jej stałych i czasowych ekspozycji. Od środy do soboty wieczorami – obserwatorium gwiazd i planet na dziedzińcu opactwa. Dla dzieci i młodzieży warsztaty plastyczne oraz nocne poszukiwanie skarbu cystersów z przedszkolakami. Dla starszych również warsztaty, prelekcje i prezentacje multimedialne.

30 kwietnia o 18.00 zostanie uroczyście otwarty wirydarz pocysterskiego zespołu klasztorno-pałacowego. Ks. Jan Rosiek, dyrektor diecezjalnego Ośrodka Formacyjno-Edukacyjnego w Rudach, będzie mówił o roli i znaczeniu rajskiego ogrodu w architekturze rudzkiego klasztoru.

Wernisaż wystawy „Malarstwo śląskie i ikonograficzne” br. Piotra Doleżoła OFMCap odbędzie się 1 maja o 18.00. Towarzyszyć mu będzie koncert w wykonaniu Michała Kaczora z pokazem multimedialnym.

Natomiast 3 maja o 17.00 w auli im. św. Jana Pawła II w Starym Opactwie (wejście od strony bazyliki) odbędzie się wykład ks. Tomasza Horaka nt. Wędrówki pograniczem – wspólne dziedzictwo kultury, historii i dnia dzisiejszego.

Poniżej szczegółowy program propozycji w ramach Nocy w Starym Opactwie.

 

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł

Zobacz także

  • AgataK
    24.04.2015 19:46
    Zaginął harcerz

    https://www.facebook.com/events/1462760397347193/
    doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy