Nowy numer 3/2019 Archiwum

Kilometry z Matką Bożą

Czy Niepokalana wędrowała do Rzymu albo Jędrzejowa? To raczej niemożliwe, ale dzięki nowemu słupowi maryjnemu, jaki stanął przy sanktuarium MB Pokornej w Rudach, pielgrzymi mogą poznać drogi i odległości, jakie przemierzała Maryja.

Nowy słup maryjny stanął przy sanktuarium MB Pokornej w Rudach. Drogowskaz w tym roku został wzbogacony o nowe tablice. Wskazuje teraz siedem kierunków. Na zdjęciu ks. Rafał Wyleżoł, proboszcz parafii   Nowy słup maryjny stanął przy sanktuarium MB Pokornej w Rudach. Drogowskaz w tym roku został wzbogacony o nowe tablice. Wskazuje teraz siedem kierunków. Na zdjęciu ks. Rafał Wyleżoł, proboszcz parafii Archiwum parafii w Rudach Uważni pielgrzymi od niedawna mogą zauważyć oryginalny drogowskaz przy rudzkim sanktuarium. Umieszczonych jest na nim siedem tablic zawierających odległości, które w swym ziemskim życiu przebyła Matka Boża.

Do każdej trasy Maryi dopasowano rzeczywiste odległości pomiędzy Rudami a znanymi miejscami pielgrzymkowymi. Dodatkowo tablice wskazują kierunek, w którym każda z miejscowości się znajduje.

– Słup jeszcze bardziej podkreśla maryjny charakter tego miejsca w naszej diecezji. Wiele osób już przyznało, że nie miało pojęcia, że Maryja pokonywała takie odległości! Była wielkim pielgrzymem, widzimy jej wysiłek, ofiarność, posłuszeństwo i zaufanie Bogu – tłumaczy ks. Rafał Wyleżoł, proboszcz sanktuarium.

Drogowskaz w tym roku został wzbogacony o nowe tablice. Wskazują teraz drogę do Rzymu, Jędrzejowa, Kalwarii Zebrzydowskiej, Gdańska-Oliwy, kaplicy św. Marii Magdaleny w pobliskim lesie i kościoła cmentarnego w Rudach oraz na Jasną Górę.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy