Nowy Numer 38/2020 Archiwum

O współpracy przy organizacji ŚDM

Na zaproszenie bp. Jana Kopca do kurii gliwickiej przybyli przedstawiciele władz samorządowych z naszej diecezji.

Spotkanie miało na celu przedstawienie włodarzom miast, powiatów i gmin idei Światowych Dni Młodzieży, a szczególnie Dni w Diecezji oraz zaproszenie ich do nawiązania współpracy.

Bp Jan Kopiec powitał gości i wyraził nadzieję, że Światowe Dni Młodzieży mogą stać się wyjątkową okazją do wzajemnego zacieśnienia współpracy, a jednocześnie do dania świadectwa, jak ważną dla obu stron jest posługa gościnności.

Na teren diecezji gliwickiej może przybyć ok. 6000 młodych ludzi z różnych części świata, gdyż tyle miejsc zadeklarowały parafie. Zakwaterowanie i wyżywienie młodzieży należą do strony kościelnej.

Punktem wspólnym staje się realizacja programu, w którym przewidziane jest umożliwienie młodym poznanie kultury i tradycji lokalnych wspólnot. Wpisuje się w to także zwiedzanie zabytków i miejsc ważnych dla historii i tożsamości mieszkańców naszej diecezji. Także wspólnym dziełem może stać się dzień dzieł miłosierdzia, podczas którego goście wraz z gospodarzami podejmą się wykonania konkretnej pracy na rzecz parafii, gminy czy miasta.

– Nie oczekujemy od was wsparcia w konkretnych sumach pieniężnych, ale zwracamy się z prośbą o udostępnienie naszym gościom tych miejsc, które są pod waszą opieką. Myślę tutaj o obiektach muzealnych i sportowych, szkołach, w których możliwe będzie przygotowanie posiłku. Największą wartością, którą możemy dać naszym gościom, są przeżycia wyniesione z poznanych miejsc i doświadczenia gościnności, które zapadną w ich serca i pamięć na długie lata – powiedział ks. Artur Pytel prowadzący to spotkanie.

Reprezentanci lokalnych samorządów mieli także możliwość zadania pytań, na które odpowiadali przedstawiciele Centrum ŚDM Diecezji Gliwickiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama