Nowy numer 3/2019 Archiwum

Superbohaterzy zjadą do Bytomia

Koncerty, seanse filmowe, Kiermasz Twórczej Reanimacji Odpadów, warsztaty, a nawet zbiórka krwi znalazły się w programie Festiwalu Dziwnie Fajnie, który odbędzie się w najbliższy weekend.

Zaproszenie na 7. Międzygalaktyczny Zlot Superbohaterów w Bytomiu   Zaproszenie na 7. Międzygalaktyczny Zlot Superbohaterów w Bytomiu Materiały organizatorów Rozgrzewka już we wtorek. W ramach Śląskiej Sceny Stand-upu w Museum Music Republic 21 kwietnia o godz. 20.00 wystąpią Wiolka Walaszczyk i Rafał Pacześ.

Pierwszego dnia festiwalu w piątek 24 kwietnia o 20.00 w Museum Music Republic festiwal rozpocznie koncert The Dumplings i Karoliny Czarneckiej.

Głównym punktem będzie Przemarsz Superbohaterów przez centrum Bytomia, któremu będzie towarzyszyła ostatnia w mieście orkiestra górnicza. Kolorowy pochód wyruszy w sobotę 25 kwietnia o 11.00 spod Szybu Krystyna w kierunku rynku.

Tam będzie trwał Kiermasz Twórczej Reanimacji Odpadów. To wydarzenie dla designerów, artystów, projektantów i wizjonerów, którzy reanimują odpady, dając im nową szansę na zaistnienie w świecie przedmiotów użytkowych.

Również w sobotę o 12.30 rozpocznie się Bytomska Gra Miejska, natomiast wieczorem w Teatrze Tańca i Ruchu ROZBARK wystąpią Pogodno oraz Mitch & Mitch, a w Bytomskim Centrum Kultury o 21.00 rozpocznie się Międzygalaktyczny Seans Filmowy.

W niedzielę ciąg dalszy kiermaszu połączonego z warsztatami "robienia czegoś z niczego" oraz wieczorne spektakle i seanse.

Festiwal Dziwnie Fajne to oddolna inicjatywa społeczna wspierana przez kolektyw BytoMy. Ma na celu aktywizację społeczeństwa poprzez działania na szeroko pojętym polu kultury. Współorganizatorami festiwalu są miasto Bytom oraz Bytomskie Centrum Kultury. 

Szczegółowy plan Festiwalu Dziwnie Fajnie znajdziesz na stronie wydarzenia na Facebooku.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy