Nowy numer 3/2019 Archiwum

Przebudzenie to radość śpiewania

Pyskowicki chór gospel w niedzielę 19 kwietnia zaśpiewa w parafii franciszkanów w Gliwicach.

Zespół „Przebudzenie” powstał niespełna 3 lata temu. Po niecałym roku działalności w 2013 roku zajął pierwsze miejsce na Festiwalu „Cantate Deo” w Gliwicach. Chór działa przy pyskowickim MOK, prowadzi go Adam Wójcik, do niedawna jeszcze z s. Barbarą Mroziak ze Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej i absolwentką dyrygentury na Akademii Muzycznej w Krakowie. – W przypadku tej muzyki chodzi przede wszystkim o entuzjazm, o dzielenie się radością. To jest nie tyle nasza pasja, chociaż pasja też, co bardziej chęć przebywania razem. Po prostu radość wspólnego bycia i radość śpiewania – mówiła po wygranej na festiwalu.

Do tej pory zespół ma za sobą wiele koncertów, m.in. zaśpiewał z chórem „Claret Gospel” z Wybrzeża Kości Słoniowej regularnie występującym w Polsce.

Koncert zespołu „Przebudzenie” w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gliwicach rozpocznie się o godz. 16.30.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy