Nowy Numer 38/2020 Archiwum

Dwa koncertowe wieczory

Gliwickie Spotkania Chóralne przypomną encyklikę Jana Pawła II o Bożym Miłosierdziu. Ilustracją do jej fragmentów będą utwory sakralne.

Dwa koncerty proponują w tym roku organizatorzy 35. Festiwalu „Gliwickie Spotkania Chóralne”.

Koncert "Barwy dźwięków i wieków" odbędzie się 18 kwietnia o 18.00 w sali teatralnej CKS "Mrowisko" (ul. Pszczyńska 85). To muzyczna wędrówka przez gatunki, style muzyczne i wieki, w jakich prezentowane utwory powstawały. Będzie spotkaniem z muzyką popularną, rozrywkową i ludową w chóralnych opracowaniach. Wystąpią: Chór Akademii Techniczno-Humanistycznej z Bielska Białej pod dyrekcją Jana Borowskiego i zabrzański Chór "Resonans con tutti" pod dyrekcją Waldemara Gałązki.

Niedzielny koncert 19 kwietnia o 17.00 w kościele Wszystkich Świętych to prezentacja muzyki i słowa. W związku z obchodzoną niedawno 10. rocznicą śmierci św. Jana Pawła II organizatorzy postanowili przypomnieć tekst encykliki o Bożym Miłosierdziu "Dives in misericordia". Jej fragmenty będzie czytał Mariusz Kozubek.

Ilustracją do tekstów będą utwory sakralne prezentowane przez Rybnicki Chór Kameralny "Autograph" pod dyrekcją Joanny Glenc i przez gospodarzy - Akademicki Chór Politechniki Śląskiej pod dyrekcją Tomasza Giedwiłło. W programie utwory muzyki dawnej i współczesnej, polskiej i światowej, m.in. Parta, Glenca, Gjeila, Świdra, Homiliusa, Gorczyckiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama