Nowy numer 3/2019 Archiwum

Nie siedzą w domu

- Praca, którą stworzyliśmy, polegała na tym, że mówiliśmy o swoich pasjach - mówi Julia Kuzber.

Julia należy do czteroosobowej grupy, która otrzymała dziś nagrodę zespołową dla laureatów konkursu „Pokażcie się!”. Został on zorganizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej „Zachowaj trzeźwy umysł 2014”. Nagroda została wręczona w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zabrzu podczas inauguracji tegorocznej edycji kampanii z udziałem koordynatorów, którzy zgłosili się do przeprowadzenia jej w szkołach i placówkach oświatowych w mieście.    

- Praca, którą stworzyliśmy, polegała na tym, że mówiliśmy o swoich pasjach, o tym, co kochamy robić już w tym młodym wieku i co chcemy kontynuować w dalszych latach. Co tak naprawdę nas pasjonuje, nad czym spędzamy najwięcej czasu. Bo my nie zostajemy ciągle w domu, przed komputerem, tylko chodzimy na różne zajęcia pozaszkolne i to nas tworzy - mówi Julia Kuzber.

Janina Wysocka przedstawiła propozycje kampanii   Janina Wysocka przedstawiła propozycje kampanii Klaudia Cwołek /Foto Gość Prezentację przygotowali pod kierunkiem Cecylii Choińskiej, nauczyciela Szkoły Podstawowej nr 43. Razem z przyjaciółmi założyli program na Facebooku Jusi@show, żeby opisać życie w szkole i poza nią. "Kiedy stoję przed sztalugami, zapominam o całym świecie" - napisała w prezentacji Justyna Bytomska, która przede wszystkim lubi malować. Pasją Szymona Celejewskiego jest piłka nożna. Trenuje od czwartego roku życia. "Mogę grać wszędzie i o każdej porze" - wyznał. A graficznym tego wyrazem był fotomontaż, gdzie przedstawiony jest z piłką w różnych miejscach (podobne ilustracje ze swoimi pasjami mają koledzy). Obecny na prezentacji Jan Szulik, koordynator ds. rozwiązywania problemów uzależnień UM, obiecał mu więc dodatkową nagrodę: wejście na mecz ekstraklasy na stadionie Górnika Zabrze. Julia Kuzber z kolei pasjonuje się grą w teatrze, a Julia Podobińska uwielbia czytać. - Jeśli ktoś myśli, że polskie nastolatki nie czytają, to się grubo myli. Bardzo bym chciała, aby coraz więcej ludzi kochało książki - napisała w prezentacji.

Ogólnopolska kampania profilaktyczna „Zachowaj Trzeźwy Umysł” w tym roku odbywa się po raz 15., a w Zabrzu jest rok młodsza. Oferta ZTU 2015 znajduje się TUTAJ.

Uczestnicy inauguracji tegorocznej kampanii   Uczestnicy inauguracji tegorocznej kampanii Klaudia Cwołek /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy