Klerycy zapraszają

Będzie można zobaczyć miejsca w seminarium, które na co dzień są niedostępne dla osób z zewnątrz. M.in. kaplicę, kleryckie pokoje, jadalnię czy siłownię.

Coroczny Dzień Otwartych Drzwi w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Opolu odbędzie się w sobotę 25 kwietnia. Rozpoczęcie o godz. 9.

– Zapraszamy wszystkich bez wyjątku, szczególnie młodzież szkolną. Można przyjechać indywidualnie lub w grupie zorganizowanej – zachęcają klerycy.

Tradycyjnie pierwszym punktem dnia otwartego będzie zwiedzanie seminarium. Klerycy oprowadzą gości po swoim domu. Będzie można zobaczyć kaplicę, sale wykładowe, kleryckie pokoje, kawiarnię, siłownię, salę gimnastyczną i wiele innych miejsc na co dzień niedostępnych dla osób z zewnątrz.

Później odbędą się spotkania w grupach dla dzieci ze szkół podstawowych, a także młodzieży gimnazjalnej, ze szkół ponadgimnazjalnych i starszej. O powołaniu opowiedzą księża, klerycy oraz siostry zakonne. Co więcej, chętni będą mogli spotkać się i porozmawiać indywidualnie z księdzem.

Hasłem przewodnim spotkania, na które zaprasza Rodzina Seminaryjna, będą słowa zaczerpnięte z Ewangelii św. Mateusza: „Przyjdźcie do mnie wszyscy” (Mt 28,11).

Plan:

  • 9.00 – rozpoczęcie, zwiedzanie seminarium;
  • 10.30 – spotkania na temat powołania w grupach;
  • 11.00 – Msza św.;
  • obiad na świeżym powietrzu, a także gry, zabawy i konkursy;
  • 13.30 – nabożeństwo.

Organizatorzy proszą o wcześniejsze zgłoszenie orientacyjnej liczby osób w grupie za pomocą elektronicznego formularza. Szczegóły TUTAJ.

« 1 »