Nowy numer 50/2018 Archiwum

Krzyż wita

– Ktoś, przechodząc, przeczyta: „Jezu, ufam Tobie”. I już przez to wzniesie do Boga krótką modlitwę – mówi proboszcz parafii.

W Niedzielę Miłosierdzia, 12 kwietnia, w parafii franciszkańskiej w Gliwicach pobłogosławiony został krzyż, który stanął u zbiegu ulic Sportowej i bł. Czesława. – Stoi na granicy naszej parafii i wita wszystkich wjeżdżających od strony Sośnicy – zauważa o. Tymoteusz Olsiński OFM, proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wierni przeszli tam w uroczystej procesji spod kościoła. To krzyż misyjny, który w 2009 r. został postawiony przy nowym kościele franciszkanów.

Ponieważ wymagał naprawy, został zdemontowany, a jego miejsce zajął dawny krzyż misyjny, który był przy starym kościele. – Chciałem, żeby wyremontowany krzyż stanął na terenie parafii jako obiekt kultu, ponieważ takiego nie mamy – mówi proboszcz. Rozpoczęli starania o pozwolenie na postawienie go. Po długich poszukiwaniach miejsca zdecydowano, że stanie na terenie prywatnym – posesji państwa Pytków. Na krzyżu umieszczone zostały słowa: „Jezu, ufam Tobie”, a obok na marmurowej tablicy: „Najświętsze Serce Jezusa, miej miłosierdzie dla nas i całego świata. 1925 – Gliwice – 2015”, nawiązujące do 90-lecia parafii. Więcej na: gliwice.gosc.pl.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy