Nowy Numer 38/2020 Archiwum

Krzyż wita

– Ktoś, przechodząc, przeczyta: „Jezu, ufam Tobie”. I już przez to wzniesie do Boga krótką modlitwę – mówi proboszcz parafii.

W Niedzielę Miłosierdzia, 12 kwietnia, w parafii franciszkańskiej w Gliwicach pobłogosławiony został krzyż, który stanął u zbiegu ulic Sportowej i bł. Czesława. – Stoi na granicy naszej parafii i wita wszystkich wjeżdżających od strony Sośnicy – zauważa o. Tymoteusz Olsiński OFM, proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wierni przeszli tam w uroczystej procesji spod kościoła. To krzyż misyjny, który w 2009 r. został postawiony przy nowym kościele franciszkanów.

Ponieważ wymagał naprawy, został zdemontowany, a jego miejsce zajął dawny krzyż misyjny, który był przy starym kościele. – Chciałem, żeby wyremontowany krzyż stanął na terenie parafii jako obiekt kultu, ponieważ takiego nie mamy – mówi proboszcz. Rozpoczęli starania o pozwolenie na postawienie go. Po długich poszukiwaniach miejsca zdecydowano, że stanie na terenie prywatnym – posesji państwa Pytków. Na krzyżu umieszczone zostały słowa: „Jezu, ufam Tobie”, a obok na marmurowej tablicy: „Najświętsze Serce Jezusa, miej miłosierdzie dla nas i całego świata. 1925 – Gliwice – 2015”, nawiązujące do 90-lecia parafii. Więcej na: gliwice.gosc.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama