Nowy numer 50/2018 Archiwum

Sztafeta potrójnego miłosierdzia

Na starcie staną biegacze, potem przekażą pałeczkę jeźdźcom na koniach, na ostatniej zmianie pojadą motocykliści.

W Niedzielę Miłosierdzia, odbędzie się w Zabrzu Sztafeta Miłosierdzia. Do pokonania będzie około 20 kilometrów, a celem jest wsparcie trzech dzieł: organizacji hipoterapii przez Stowarzyszenie Miłośników Koni „Hubertus”, Fundacji „Iskierka” działającej na rzecz dziecięcego oddziału hematologii i onkologii zabrzańskiego szpitala oraz Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych i ich Przyjaciół „Modlitwa i Czyn”, które buduje dom dla niepełnosprawnych w Biskupicach.

– Chciałem zintegrować te środowiska, żeby wspólnie coś zorganizować dla Bożego Miłosierdzia – mówi pomysłodawca ks. Rafał Przybyła, duszpasterz miłośników koni w diecezji gliwickiej. W organizacji imprezy wspiera go Stowarzyszenie Miłośników Koni „Hubertus”.

– Miłosierdzie można czynić na różne sposoby. Nie tylko składając ofiary czy oddając 1 procent podatku, ale też np. przez zwrócenie uwagi na dzieła, które podejmuje Kościół i ludzie dobrej woli w różnych organizacjach pozarządowych. W tym wypadku chcemy wykorzystać do tego swoje zdolności, pasje, zainteresowania – wyjaśnia. W czasie imprezy będzie można oczywiście wesprzeć finansowo te dzieła.

Start i meta sztafety – przy kościele św. Józefa w Zabrzu. Biegacze ruszają o 16.00, a ostatnia zmiana powinna dotrzeć na metę około 18.15. Na zakończenie odbędzie się nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

Szczegółowe informacje z mapami poszczególnych tras i kontaktem do zapisu na: www.st-hubertus.pl i na Facebooku.

Przy kościele św. Józefa od 9.30 do 14.00 w specjalnym ambulansie można oddać krew.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy