Nowy Numer 38/2020 Archiwum

Tworóg tonie w korkach

Po zimowej przerwie drogowcy wznowili remont Drogi Krajowej nr 11. Tym razem kierowcy narzekają na utrudnienia w centrum Tworoga.

Przebudowywany obecnie odcinek ma niespełna kilometr. Nowej nawierzchni doczeka się też skrzyżowanie DK 11 z Drogą Wojewódzką nr 907. W miejscu robót obowiązuje ruch wahadłowy kierowany sygnalizacją świetlną.

To zmiana w stosunku do zeszłorocznych prac, kiedy po całkowitym zamknięciu na kilka miesięcy odcinka między Tworogiem a Lublińcem, oficjalny objazd wytyczony przez GDDKiA prowadził przez... autostradę A1, A4 i Strzelce Opolskie, a jego długość wynosiła ponad 120 km!

Wówczas wbrew sprzeciwom mieszkańców ciężarówki rozjeżdżały asfalt w Krupskim Młynie, a kierowcy samochodów osobowych przedostawali się szybciej nawet przez las.

Czas oczekiwania na przejazd przez centrum Tworoga drogowcy szacują na 10 minut, choć w godzinach szczytu komunikacyjnego taki wynik może okazać się trudny do osiągnięcia. Na zakończenie remontu wykonawca ma czas do końca listopada, choć przy sprzyjającej pogodzie prace mogą dobiec końca nawet w maju.

Przed tym terminem kierowcy podróżujący do Lublińca od strony południa, chcąc uniknąć korków, mogą wybierać alternatywne trasy przez Krupski Młyn lub Koszęcin.

Przebudowa DK 11 obejmuje przystosowanie konstrukcji jezdni do przenoszenia większych przeciążeń, ujednolicenie szerokości jezdni i poboczy, remont ciągów pieszych, zatok autobusowych oraz skrzyżowań z drogami bocznymi, przebudowę czterech obiektów mostowych i ośmiu przepustów pod drogą i dostosowanie oznakowania poziomego i pionowego wg projektu docelowej organizacji ruchu. Koszt inwestycji szacuje się na 25 mln zł.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama