Nowy numer 25/2018 Archiwum

Zakony dla reszty świata

U franciszkanów w Zabrzu rekolekcje poprowadzą przedstawiciele różnych wspólnot zakonnych.

Rekolekcje wielkopostne pod hasłem "Obudźcie świat!" rozpoczęły się dziś i potrwają do piątku włącznie. – Mamy Rok Życia Konsekrowanego. W Zabrzu jest sześć klasztorów różnych zgromadzeń, stąd sześć dni. Każdego dnia zaprezentuje się inny zakon – mówił dziś o. Mateusz Smolarczyk, proboszcz parafii franciszkańskiej Niepokalanego Serca NMP.  – Zarezerwujcie sobie czas, żeby przyjść i posłuchać, po co to jest. Żeby zobaczyć te zgromadzenia, co robią i czym żyją, jakie jest ich zadanie i duchowość – zapraszał.  

W niedzielę, na rozpoczęcie rekolekcji, to on głosi kazania. Kolejne dni należą do boromeuszek (poniedziałek), salezjanów (wtorek), prezentek (środa), kamilianów (czwartek) i karmelitanek misjonarek (piątek). Najstarszy klasztor w Zabrzu mają boromeuszki (naprzeciw kościoła św. Andrzeja), najmłodszy karmelitanki misjonarki na Zandce, ale to franciszkanie są najstarszym zakonem, wciąż z licznymi powołaniami.

Nauki rekolekcyjne w kościele przy ul. Franciszkańskiej w dni powszednie głoszone będą podczas Mszy o 7.00 i 18.00.

Brat Peregryn niesie radość franciszkańską dzieciom parafii, które goszczą go u siebie w domu
  Brat Peregryn niesie radość franciszkańską dzieciom parafii, które goszczą go u siebie w domu

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma