Nowy numer 38/2023 Archiwum

O zdrowiu od młodych lat

Fundacja Śląskiego Centrum Chorób Serca i Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Zabrzu będą ze sobą współpracować.

Umowę patronacką podpisali Lilianna Winter, dyrektor ZSO nr 5 i Anna Ligocka-Żyła, wicedyrektor ZSO nr 5 oraz Alicja Chachaj, prezes Zarządu Fundacji SCCS i prof. dr hab. n. med. Krzysztof Strojek, członek Zarządu Fundacji SCCS.

Fundacja i szkoła będą współpracować w promowaniu transplantologii, zdrowego stylu życia oraz inicjatyw związanych z wolontariatem. Obecna na spotkaniu Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza powiedziała, że ta współpraca jest doskonałym przykładem tego w jaki sposób młodzież może korzystać z najlepszych doświadczeń zabrzańskich lekarzy, a zarazem zwracać uwagę na takie wartości jak zdrowie i życie. Z kolei prof. Marian Zembala, dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca wskazał, że dzięki temu porozumieniu jest możliwe, aby uczniowie podpatrywali w jaki sposób pracuje SCCS. Jednocześnie będą mogli korzystać z prelekcji i wykładów.

Patronatem zostały objęte klasy II Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum Nr 2 (wchodzące w skład ZSO nr 5), które w ramach zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych kładą nacisk m.in. na edukację prozdrowotną i udzielanie pomocy przedmedycznej. Fundacja zadeklarowała pomoc w uzupełnianiu i wzbogacaniu zajęć. W klasach pod patronatem Fundacji SCCS odbywać się będą m.in. zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej, spotkania i wykłady z lekarzami, edukacja prozdrowotna, konkursy oraz olimpiady, będą podejmowane działania promujące prawidłowy styl życia, rozwijany ma być wolontariat.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast