GN 38/2020 Archiwum

Doba dla Pana

W odpowiedzi na wezwanie papieża Franciszka 13 i 14 marca w kościołach na całym świecie już po raz drugi została podjęta akcja "24 godziny dla Pana". Również w parafiach diecezji gliwickiej wierni modlili się przez cały dzień i noc.

"24 godziny dla Pana" to całodobowe nabożeństwo pokutne odbywające się pod hasłem „Bóg bogaty w miłosierdzie". Ciepło przyjęta przez kapłanów i wiernych inicjatywa tym razem zbiegła się z drugą rocznicą wyboru papieża Franciszka. Akcję zaproponowała Papieska Rada ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji.

W parafii św. Jana Chrzciciela w Zabrzu wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu połączona była z modlitwą o uwolnienie duchowe i fizyczne. Po niej w nocy zostało odprawione nabożeństwo do Pięciu Ran Chrystusa.

Z kolei w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa i MB Fatimskiej w Strzybnicy po Drodze Krzyżowej wokół kościoła przedstawiana była pantomima. W jezuickiej parafii MB Kochawińskiej w Gliwicach nocna adoracja przeniosła się do Wieczernika.

Całodobowa akcja była też okazją do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, uczestniczenia we Mszach świętych oraz nabożeństwach. Przez wiele godzin wierni mieli czas na indywidualną adorację i modlitwę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama