Nowy numer 25/2018 Archiwum

Makgajwerzy polecą do Chin

Drużyna, w skład której wchodzą studenci i absolwenci Politechniki Śląskiej w Gliwicach, podczas ostatniego weekendu wygrała we Wrocławiu prawo do startu w Olimpiadzie Kreatywności w Chinach. Prezentowali zadanie o charakterze społecznym. Ich "Projekt Zasięg" miał zbadać i przedstawić możliwości przeciwdziałania przedwczesnej inicjacji alkoholowej młodzieży.

Trójka związana jest z Politechniką Śląską: Anna Polak (świeża absolwentka Wydziału Architektury), Dawid Doniec (również przyszły architekt z IV roku) i Miłosz Kurlanc (z V roku wydziału Mechaniczno-Technologicznego). Leszek Losza studiuje grafikę komputerową w Towarzystwie Edukacji Bankowej.

Młodzi ludzie chętnie angażują się w rozmaite przedsięwzięcia artystyczne i społeczne. Trenerami ich kreatywnego myślenia są Alicja Losza i Marcin Januszkiewicz ze stowarzyszenia Centrum Inicjatyw Społecznych.

We Wrocławiu drużyna zaprezentowała krótkie przedstawienie na temat swojej pracy w świetlicy środowiskowej, gdzie pracują z dziećmi jako wolontariusze. Proponowane przez nich zajęcia to cała gama twórczych działań, które mają być alternatywą dla niewłaściwych zachowań.

W ciągu ostatniego roku dzieci m.in. wydały książeczki z kolorowankami, tworzyły grafiki komputerowe czy brały udział w nagrywaniu polskiego dubbingu do filmu animowanego "Podróże Guliwera".

Drużyny biorące udział w Destination Imagination - największym na świecie programie edukacyjnym angażującym setki tysięcy dzieci i młodzieży z prawie wszystkich krajów - przez cały rok pracowały nad wybranymi "wyzwaniami" - zadaniami łączącymi różne dziedziny wiedzy, zagadnienia naukowe, badawcze i artystyczne. Tegoroczna olimpiada we Wrocławiu była największą do tej pory - zgromadziła ponad 1000 dzieci i młodzieży, ponad 120 drużyn z całej Polski oraz kilka zagranicznych.

Mistrzowie Polski w swoich "wyzwaniach" i w swoich kategoriach wiekowych pojadą na Global Finals do USA, natomiast wicemistrzowie zostali zaproszeni na Olimpiadę DI w Chinach.

Teraz największym wyzwaniem dla studenckiej drużyny Makgajwera (nazwa od serialowego bohatera McGyvera, który radzi sobie mimo najrozmaitszych przeciwności losu) jest zebranie pieniędzy na podróż i pobyt w Chinach.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • Fryderyk
  11.03.2015 12:58
  Wohin?
 • serbon
  12.05.2015 14:11
  Oferty pracy dla nauczycieli języka chińskiego w Wrocławiu!!!
  Korepetytor chińskiego – Wrocław!!!!
  Szukałam dodatkowy zarobek w internecie i przypadkowo znalazła oferty pracy nauczycieli chińskiego na Preply.com
  http://preply.com/pl/wroclaw/oferty-pracy-dla-nauczycieli-języka-chińskiego
  Jak okazało się tam ogromny bank ofert pracy dla nauczycieli!
  Oferty pracy dla korepetytorów zostawiają sami uczniowie.
  Można złożyć swój grafik, zajęcia są na Skypa, jest to bardzo wygodnie i korzystnie.
  Na dany moment pracuję na Preply.com i Państwu rekomenduję spróbować.

  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma