Nowy numer 39/2020 Archiwum

Różne pomysły na pomoc

Misje: Dwa spotkania, podobny temat, to samo miejsce.

Niedziela 8 marca w Gliwicach będzie bardzo misyjna. W tym dniu na spotkania zapraszają organizatorzy akcji „Makulatura na misje” i Wolontariat Misyjny Salvator. Oba odbędą się prawie równocześnie w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II.

Najpierw, o 15.30, w gliwickiej katedrze bp Jan Kopiec będzie przewodniczył Mszy św. dziękczynnej za ubiegłoroczną zbiórkę makulatury na budowę kolejnej studni w Sudanie Południowym. Po niej odbędzie się spotkanie w auli centrum z misjonarkami klaweriankami, planowany jest także pokaz filmów misyjnych z Afryki. Organizatorem spotkania są Papieskie Dzieła Misyjne Diecezji Gliwickiej.

A od 16.00 piętro wyżej zaprasza Wolontariat Misyjny Salvator. Gośćmi tego spotkania będą Paulina Olechowska i Ilona Piróg, które opowiedzą o wyjazdach misyjnych i pracy w Domu "Beit Emaus" – domu opieki społecznej prowadzonym przez siostry salwatorianki w Al Quebibeh (biblijne Emmaus), w którym opiekowały się kobietami w różnym wieku i z różnymi potrzebami.  Spotkanie jest organizowane w ramach kampanii Cztery Strony Świata. Jej celem jest zebranie do 30 czerwca 2015 roku 100 tys. złotych, aby pomóc placówkom misyjnym i organizacjom w 13 krajach na 4 kontynentach poprzez wysłanie do pracy 50 wolontariuszy. Pieniądze będą zbierane także podczas tego spotkania.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama