Nowy numer 4/2021 Archiwum

Janosch.uRodziny

Dzisiaj premiera biografii Janoscha, a w poniedziałek rozpoczyna się poświęcony mu cykl imprez w Zabrzu. To z okazji jego 84. urodzin, które przypadają 11 marca.

Pochodzący z Zabrza Janosch, czyli Horst Eckert, autor literatury dziecięcej, doczekał się swojej biografii. To wydana właśnie przez Wydawnictwo „Znak” książka Angeli Bajorek „Heretyk z familoka. Biografia Janoscha”.

Z okazji urodzin sławnego zabrzanina miasto przygotowało cały cykl imprez. W poniedziałek 9 marca o 18.00 w Teatrze Nowym odbędzie się premiera jego biografii. A przed południem spotkanie dla młodszych czytelników jego książek „Janosch wśród dzieci” - inscenizacje słowno-muzyczne jego bajek przygotowane przez dzieci z zabrzańskich przedszkoli - a także podsumowanie konkursów rysunkowych i literackiego oraz czytanie nagrodzonych bajek.

W Muzeum Miejskim (ul. Powstańców Śląskich 3) 11 marca odbędzie się wernisaż wystawy plakatów, książek, prac multimedialnych i pamiątek związanych z Janoschem. Natomiast w sobotę 14 marca w kinie „Roma” projekcja filmu „Śladami Janoscha”. A także bezpłatna wycieczka autokarowa. Po trasie od ulicy Piekarskiej, przez kolejne punkty - kościół św. Jadwigi, granicę Czarnawki, szkołę na Zandce, cmentarz żydowski, stalowy dom, zakończonej spacerem ulicą Wolności - będzie oprowadzał Dariusz „Gryzok” Walerjański. Początek o 10.45. Zgłaszać się można do 12 marca w Centrum Organizacji Pozarządowych w Zabrzu (tel. 32/ 271 04 74, e-mail: copzabrze@gmail.com).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama