Nowy numer 24/2018 Archiwum

Wieczór Zatrzęsienia Serc

To kolejna inicjatywa w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku.

- Rozpoczynamy dzisiaj po raz pierwszy tzw. Wieczór Zatrzęsienia Serc, który wpisuje się w duchowe przygotowania do Światowych Dni Młodzieży,  w połączeniu z programem, zaproponowanym nam przez Krajowe Duszpasterstwo Młodzieży pt. „Serce 2.0”. On przewiduje też taką piękną formę powrotu i zwrócenia uwagi na sakrament pokuty - mówi w sobotę ks. Artur Ochmann z Diecezjalnego Centrum ŚDM i wikary w parafii katedralnej.

Plan jest taki, że w czwartą sobotę miesiąca młodzież będzie spotykać się w gliwickiej katedrze o 19.00 na około dwie godziny.

 - Podczas tych nabożeństw, które będą raz w miesiącu chcemy zwrócić uwagę na nasze serce - zatrząść nim, potrząść, zobaczyć, co jest nie tak. Żeby nasze serce było przygotowane przede wszystkim do spotkania z Panem Bogiem i do tego wydarzenia, które będzie miało miejsce już za 16 miesięcy - tłumaczy ks. Artur Ochmann.  

Na spotkania zaproszona jest młodzież nie tylko z Gliwic. W przyszłym miesiącu, 28 marca, wieczór będzie równocześnie podsumowaniem Pasji Młodych przed spotkaniem młodzieży w Niedzielę Palmową w katedrze.  

Podczas sobotniego spotkania młodzież wysłuchała konferencji ks. Artura Ochmanna z rachunkiem sumienia, była adoracja krzyża i możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty, a na zakończenie miała miejsce adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma