Nowy numer 33/2018 Archiwum

Przebudowa dworca kolejowego

Od 3 marca w Gliwicach podróżni będą korzystać z dworca tymczasowego.

PKP S.A. podało szczegółowy plan zmian i organizacji na czas przebudowy.

Dworzec tymczasowy będzie działał przed budynkiem dotychczasowego dworca, w miejscu istniejącej wiaty PKS. Będą tu kasy biletowe (PKP Intercity, Kolei Śląskich i PKS), poczekalnia, toalety oraz pomieszczenia usługowe.

Ma też działać  system wizualnej i słuchowej informacji pasażerskiej.

Hala główna dworca zostanie zamknięta, a podróżni będą kierowani do przejścia tymczasowego wewnątrz dworca, skąd będzie można dotrzeć do tunelu głównego oraz dalej na perony i na drugą stronę miasta. W związku z pracami, z użytku będą wyłączane niektóre z peronów.

PKP zapowiada, że na terenie dworca i peronów rozwieszone zostaną informacje o zmianach rozkładu jazdy pociągów i zmianach w komunikacji pieszej. Dworzec zostanie oznakowany specjalnymi żółtymi tablicami ułatwiającymi zlokalizowanie najważniejszych punktów na terenie obiektu, a zapowiedzi megafonowe będą nadawane z większą częstotliwością. Wsparciem pasażerom służyć będą również mobilni informatorzy.

Zakończenie przebudowy dworca, gdzie wprowadzone zostaną nowoczesne rozwiązania, planowane jest na IV kwartał br., a prace przy torach i peronach – na II kwartał 2016 r.

Wartość całego projektu to ok. 156 mln zł. Jest on dofinansowany ze środków unijnych, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma