Nowy numer 3/2021 Archiwum

Kadosz Uwielbienie

"Chwała Tobie, Tato" to płyta, która zaprasza do bezinteresownej modlitwy.

–  Chcemy przez tworzone i śpiewane przez nas pieśni uwielbiać Pana Boga i chcemy też to uwielbienie propagować. Uwielbienie Boga jest najważniejszą rzeczą, jaką możemy robić w życiu – mówi Marcin Ziemniewicz. Wraz z żoną Iwoną są liderami zespołu Kadosz, który z Fundacją ZaNim z Otwocka zainicjował Projekt Kadosz Uwielbienie.

– Początki projektu sięgają kilka lat wstecz, kiedy Pan Bóg obudził w nas na nowo pragnienie służenia mu poprzez naszą muzykę. Zaczęliśmy wówczas zapisywać pieśni, które powstawały w czasie modlitwy. Później graliśmy te pieśni na spotkaniach modlitewnych i dostawaliśmy świadectwa od ludzi, którym one pomagały się modlić i uwielbiać – wspominają Iwona i Marcin.  

Kolejnym pomysłem była płyta, któremu towarzyszyła decyzja, żeby poświęcić się głównie nurtowi uwielbienia. W urzeczywistnieniu tego dzieła pomogła Fundacja ZaNim z Otwocka i wielu ludzi, którzy przekazali na ten cel darowizny.

Wszystkie 13 pieśni zamieszczone na płycie są owocem modlitwy. Na okładce jest zdjęcie zrobione w Boże Ciało 2014 roku na Alejach Jerozolimskich w Warszawie. Są na nim trzy małżeństwa, które tworzą trzon Projektu Kadosz Uwielbienie: Iwona i Marcin Ziemniewiczowie z Tarnowskich Gór, Sylwia i Witek Wilkowie z Otwocka oraz Katarzyna i Rafał Hilbrychtowie, którzy przeprowadzili się z Żywca do Otwocka.

„Tato, stoję tu” z płyty:

Kadosz Uwielbienie - Tato stoję tu
Kadosz Uwielbienie

Posłuchaj, co o projekcie mówią Iwona i Marcin:

Projekt Kadosz Uwielbienie
gospelboxtv

Więcej w papierowym wydaniu Gościa Gliwickiego na 1 marca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama