Nowy numer 3/2021 Archiwum

Wydarzenia Katynia

Oficjalna premiera odbędzie się 1 marca o 18.00 w Operze Śląskiej w Bytomiu.

„Katyń - …w tył głowy” to przedstawienie, które ma przypomnieć o wartościach, które  dzisiaj są zapomniane: Bóg, Honor, Ojczyzna. Ma też zachęcić do refleksji –  mówi Ewelina Wojsz z działu promocji teatru.  – Spektakl powstał on z okazji 75. rocznicy Zbrodni Katyńskiej oraz 5 rocznicy katastrofy smoleńskiej. Przy jego powstaniu teatr współpracował ze Stowarzyszeniem Rodzina Katyńska z Katowic oraz Górnośląskim Instytutem Kultury i Sztuki. Autorem scenariusza i opracowania muzycznego jest Maciej Wojtas, reżyserem Sebastian Dylnicki.

Teatr na swoim afiszu zapewnia, że widzowie cały czas będą w samym centrum prawdziwych wydarzeń, a zakończenie zmusi ich do refleksji. „Wyobraź sobie, że jesteś współczesną, trochę imprezową studentką. I pewnego dnia trafiasz do obozu w Kozielsku. Miejsca, z którego tysiące polskich jeńców wyjeżdża do Katynia. Po śmierć” – czytamy.

Przedpremierowe przedstawienie odbędzie się w parafii Miłosierdzia Bożego w Gliwicach odbędzie się 22 lutego o 18.00. Wstęp jest wolny, ale będzie można złożyć jakąś ofiarę na zakończenie.

Oficjalna premiera odbędzie się 1 marca o 18.00 w Operze Śląskiej w Bytomiu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama