Nowy numer 33/2018 Archiwum

Ewangelizowani sami dziś ewangelizują

Chrystus wie, co nosi w swoim sercu człowiek, On jeden wie - tak, parafrazując słowa Jana Pawła II, organizatorzy zapraszają na informujących o rekolekcjach plakatach.

Rekolekcje ewangelizacyjne, prowadzone już w czwartej tarnogórskiej parafii, odbędą się w parafii św. Marcina. Potrwają od czwartku do niedzieli, od 26 lutego do 1 marca. Ostatni dzień rekolekcji połączony zostanie z dniem wspólnoty Ruchu Światło-Życie i świętowaniem.

W organizację włączają się tarnogórski rejon Ruchu Światło-Życie, zarówno młodzież, jak i Domowy Kościół, różne diakonie ruchu, m.in. ewangelizacyjna, liturgiczna, muzyczna, modlitwy, techniczna, „Wspólnota Paschy” (Odnowa w Duchu Świętym) i proboszcz parafii ks. Krzysztof Żak. Rekolekcje poprowadzi ks. Tomasz Rak, kapelan Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji „Repty”, a gościem niedzielnego dnia wspólnoty ma być bp Adam Wodarczyk.

W tej starej tarnogórskiej parafii, która obchodzi właśnie 600-lecie, pierwsze rekolekcje ewangelizacyjne odbyły się w 1983 roku. Wiele osób z tamtego zespołu ewangelizacyjnego będzie w zespole prowadzącym obecne rekolekcje. Dziś posługują razem z tymi, którzy wtedy byli uczestnikami. Jednym z uczestniczących w tych rekolekcjach 32 lata temu był właśnie Adam Wodarczyk, wtedy uczeń technikum, dzisiaj biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej. 

- Są to niewątpliwe wielkie owoce tych pierwszych rekolekcji. Wierzymy, że również tegoroczne przyniosą wiele dobrego, ale jak zwykle nie oczekujemy natychmiastowych wyników i wszystko oddajemy Bogu - mówi Joanna Glück z tarnogórskiego Domowego Kościoła.

W programie rekolekcji będą nabożeństwa przed Najświętszym Sakramentem, adoracja krzyża, pantomimy przygotowane przez młodzież i spotkania w małych grupach oraz możliwość spowiedzi. Prowadzący przekażą prawdy o czterech prawach życia duchowego oraz podzielą się świadectwami z własnego życia.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma