Nowy numer 33/2018 Archiwum

Czterech diakonów odwiedziło naszą redakcję

Po zakończeniu nauki w seminarium w Opolu rozpoczynają trzymiesięczne praktyki w parafiach diecezji gliwickiej.

Damian Kwak będzie odbywał praktyki w parafii NSPJ w Szombierkach, Tadeusz Górny w parafii katedralnej świętych Ap. Piotra i Pawła, Piotr Kwaśniok w parafii św. Mikołaja w Lublińcu, a Krzysztof Ruciński w parafii św. Jacka w Gliwicach-Sośnicy. Z dziewięciu kleryków naszej diecezji, którzy rozpoczęli naukę w seminarium, pozostała ich tylko czwórka.

Przyszli księża rozpoczęli kilkudniowy cykl spotkań w różnych instytucjach diecezji. Byli już m.in. w kurii, w oddziale Caritas i w sądzie biskupim. Rozmawiali też z przedstawicielami diecezjalnych wydziałów i duszpasterstw.

Diakoni podkreślają, że dzięki takim rozmowom lepiej poznają praktyczne zasady funkcjonowania diecezji, czego nie da się przekazać na seminaryjnych wykładach.

Mówili też o nastawieniu do przydziałów do poszczególnych parafii i nauki w szkole. Według nich, najważniejsze jest to, by nie oczekiwać zbyt wiele, ale uczynnie wypełniać obowiązki, do których będą posłani.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma