Nowy numer 38/2023 Archiwum

By rozpoznać powołanie

Wspólnota seminarium duchownego w Opolu zaprasza młodzież męską na rekolekcje dla maturzystów "Na Twoje słowo zarzucę sieci". Zapisy trwają.

Zaproszeni są nie tylko tegoroczni maturzyści, ale również studenci i starsi, którzy chcą rozpoznać swoje powołanie. Organizatorzy zastrzegają, że nie przyjmują młodzieży gimnazjalnej.

W planie rekolekcji m.in. codzienna Msza Święta, adoracja Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi, nabożeństwo Drogi Krzyżowej, konferencje, spotkania w grupach. Co więcej trzydniowe spotkanie będzie okazją nie tylko do tego, by przeżyć rekolekcje, ale również by poznać rytm życia seminarium.

Uczestnicy rekolekcji będą mieszkać razem z klerykami, jeść w ich refektarzu, modlić się z nimi w seminaryjnej kaplicy. Będą też wspólnie spędzać czas rekreacji, a przede wszystkim będą mieli szansę, by z nimi porozmawiać, zadawać im pytania i by zwiedzić seminarium.

Rozpoczęcie rekolekcji, które poprowadzi ks. Jerzy Krawczyk, ojciec duchowny kleryków, zaplanowano w piątek 13 marca (przyjazd między 15.00 a 16.30), a zakończenie w niedzielę 15 marca (ok.o 13.00). - Prosimy, by zabrać ze sobą Pismo Święte, modlitewnik "Droga do Nieba", notatnik i najpotrzebniejsze rzeczy osobiste - dopowiadają organizatorzy.

Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu. Tam też więcej szczegółów o tym, co ze sobą zabrać, a co może zostać w domu.

Zapisy trwają do 7 marca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast