Nowy numer 3/2021 Archiwum

Bilet dla Brata w Lublińcu

Koncert kolęd i pastorałek zgromadził wiernych z całego miasta, aby pomóc w organizacji ŚDM w Krakowie.

25 stycznia w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Dziecięco-Młodzieżowego Zespołu „Nadzieja”. – Zespół ten istnieje już od kilku lat i występuje dosyć często, uczestnicząc w różnych szczytnych celach. Takich jak dzisiejszy koncert na rzecz pomocy bratu, czyli tym, którzy mają przybyć na Światowe Dni Młodzieży do Polski – mówił wikary tej parafii ks. Dariusz Wachowski.

Koncert odbył się w ramach ogólnopolskiej akcji „Bilet dla Brata”. Zbierane były fundusze na dofinansowanie uczestnictwa pielgrzymów i wolontariuszy z trzynastu krajów Europy Wschodniej i Zakaukazia w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie w 2016 roku.

„Bilet dla Brata” jest to inicjatywa charytatywna i kulturalna. W organizacji ŚDM może pomóc każdy nawet poprzez drobne, jednorazowe zaangażowanie. Jest to okazja do zaproszenia do współpracy nowych osób i realizacji nowych projektów w ramach działań diecezji, parafii czy mniejszych wspólnot. – Nasza parafia chciała włączyć się w tę piękną inicjatywę, bo te osoby potrzebują od nas finansowego wsparcia i tym koncertem staramy się pomóc – stwierdził ks. Dariusz Wachowski.

Projekt ten trwa od zeszłego roku i będzie prowadzony do 30 czerwca 2016 r.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama