Nowy numer 08/2024 Archiwum

Zdjęcia Bajkału w gliwickiej Palmiarni

Ponad 70 fotografii jednego z największych jezior na świecie mogą obejrzeć odwiedzający to miejsce. Autorką zdjęć jest rosyjska artystka Olga Kamenskaya.

W gliwickiej Palmiarni otwarta została wystawa zdjęć „Bajkał. Królestwo wody i lądu”. Autorka tych fotografii była tam ponad 20 razy. – Raz za razem, z roku na rok, wracałam nad Bajkał i fotografowałam jedno i to samo – wodę i lód – w nadziei, że kiedyś zrobię zdjęcie, które uspokoi mnie i odda to wrażenie, które wywołuje u mnie Bajkał... Teraz wiem, że nie można zrobić ostatniego zdjęcia. Nie można sfotografować Bajkału do końca. Poczucie zadowolenia nigdy nie nastąpi, a ogień poznania rozpala się w duszy wciąż silniej i silniej – mówi o tych wyprawach fotograficznych autorka.

Olga Kemenskaya jest laureatką wielu międzynarodowych konkursów fotografii przyrodniczej. Pierwsze zdjęcie pod wodą zrobiła w 2003 roku. Wystawa „Bajkał. Królestwo wody i lodu” była prezentowana w Rosji (Moskwa, Irkuck, Petersburg, Kaliningrad), na Ukrainie (Charków, Kijów), w Danii, Czechach, a nawet Chinach.

Wystawę jej zdjęć w Gliwicach można oglądać do 15 marca.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy