Nowy numer 09/2024 Archiwum

10 godzin modlitwy

Jeszcze można dołączyć do tych, którzy wspólnie wołają do Pana. Modlitwa potrwa do wieczora.

Od rana dzisiaj 24 stycznia w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II w Gliwicach trwa modlitwa ekumeniczna. Chrześcijanie różnych wspólnot uwielbiają razem Jezusa Chrystusa. Modlą się o przebudzenie duchowe w Gliwicach i w całym kraju oraz za prześladowanych chrześcijan i za Izrael.

- To jest kolejny krok w pójściu za Panem Bogiem. Jest to łaska, że w Gliwicach potrafimy, przynajmniej na płaszczyźnie modlitewnej, spotykać się w gronie ekumenicznym. Dzisiejsze spotkanie jest uwielbieniem, bo On jest tym, który jest godzien uwielbienia. Ze względu na Niego się spotykamy i On pozwala nam przekraczać bariery i wszystkie trudne miejsca - mówi Stefan Mitas z Inicjatywy Missio, która jest jednym z organizatorów spotkania. - Chcemy się modlić o przebudzenie, przede wszystkim w Gliwicach, żeby wydarzyło się coś w klimacie duchowym, co przełoży się potem na to, co dzieje się w parafiach, we wspólnotach. Za inne miasta naszego regionu i o przebudzenie w Polsce, o sprawy, które podejmują Kościoły różnych denominacji.

10 godzin modlitwy podzielone zostało na dwugodzinne części, które prowadzą kolejne grupy. Wspólne uwielbienie rozpoczął Ekumeniczny Dom Modlitwy. Po nich modlitwę poprowadzi Kościół zielonoświątkowy. O 14.00 - chrześcijańska wspólnota „Nowe Przymierze”, o 16.00 - katolicka wspólnota „Szekinah” i wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym. Spotkanie zakończy o 18.00 koncert uwielbieniowy zespołu Piąty Wyraz.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy