Nowy numer 24/2021 Archiwum

Z koncertem pamięci Norberta Blachy

Środowisko artystyczne diecezji spotkało się w Niedzielę Chrztu Pańskiego w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II w Gliwicach.

– Otwierajcie ludziom horyzonty, które przekraczają świat ich wiary. Dążenie do tego, by człowiek był lepszy to najwspanialsze, co artysta może dać współczesnemu człowiekowi – mówił bp Gerard Kusz. 

– Spotkanie skierowane jest do całego, szeroko pojętego środowiska twórczego: poetów, pisarzy, aktorów, muzyków, malarzy, rzeźbiarzy, plastyków czy architektów – powiedział ks. Robert Chudoba, gospodarz miejsca. Dodał, że ich celem jest m.in. integracja tego „niełatwego” środowiska, w którym jest wielu indywidualistów.

Koncert podczas spotkania poświęcony był pamięci Norberta Blachy, cenionego gliwickiego muzyka, zmarłego w 2012 roku. Kolędy i pastorałki – niektóre w jego opracowaniu– wykonał kwartet „C.D.N.”, w skład którego wchodzą m.in. jego dwie córki – Iwona i Gabriela.

Bp Kusz złożył artystom życzenia, aby potrafili usłyszeć powiew Ducha Świętego. – Ten powiew powinniście uchwycić, by go później przekazać innym – powiedział biskup.

Z koncertem pamięci Norberta Blachy   Coroczne spotkanie środowisk twórczych diecezji gliwickiej Agnieszka Kliks-Pudlik

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama