Nowy numer 3/2021 Archiwum

Kolędy z Arką Noego

W kościele Świętej Trójcy w Bytomiu odbył się koncert charytatywny.

Jego celem była zbiórka funduszy na wyjazd wakacyjny dla dzieci mieszkających w mieście, które znajdują się w trudnej sytuacji finansowej.

– Co roku na wakacje zabieramy powyżej stu dzieci, a ponad połowa z nich ma zapewnione dofinansowanie – mówi ks. Dariusz Grzeszczak, proboszcz parafii.

- W tym roku będzie to już 15. raz. Na początku jeździliśmy w góry, teraz nad morze. Pielęgniarki oraz opiekunowie, którzy z nami jadą, to wolontariusze, najczęściej  nauczyciele bytomskich szkół i przedszkoli – mówi Dorota Skrzęta, kierownik kolonii. 

Na wakacje jadą dzieci nie tylko z parafii, a pieniądze zebrane po koncercie to jeden ze sposobów na zgromadzenie brakującej kwoty. Kolejną możliwością zbiórki będzie festyn parafialny.

Oprócz zbiórki na cel charytatywny koncert był świetną okazją do wspólnego kolędowania. Do kościoła przyszły rodziny z małymi dziećmi, młodzież oraz ludzie starsi. Bytomianie, zwłaszcza najmłodsi, wspólnie z małymi artystami śpiewali znane im kolędy, pastorałki oraz piosenki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama