Nowy numer 17/2024 Archiwum

Apel trzech biskupów w sprawie górnictwa

O zachowanie pokoju społecznego, dialog, dobrą wolę i roztropność dla wszystkich podmiotów zaangażowanych w reformę branży górniczej zaapelowali arcybiskup katowicki oraz biskupi bielsko-żywiecki i gliwicki w związku z aktualną sytuacją w górnictwie.

Pod apelem wzywającym do modlitwy w tej intencji, który zostanie odczytany w kościołach trzech diecezji w niedzielę 11 stycznia br. podpisali się metropolita katowicki abp Wiktor Skworc, biskup bielsko-żywiecki Roman Pindel oraz biskup gliwicki Jan Kopiec.
    „Pragniemy wyrazić naszą bliskość i solidarność wobec górników i ich rodzin w dniach, w których tak boleśnie daje o sobie znać trudna sytuacja w górnictwie” – napisali trzej biskupi, wskazując, że jej wyrazem są akcje protestacyjne, podjęte pod ziemią i na powierzchni, w kilku kopalniach na terenie ich diecezji.
    „W poczuciu odpowiedzialności za dobro wspólne, wzywamy do wytrwałej i ufnej modlitwy – za wstawiennictwem świętej Barbary – za cały górniczy stan. Prośmy Bożą Opatrzność o zachowanie pokoju społecznego, dialog, dobrą wolę i roztropność dla wszystkich podmiotów zaangażowanych w reformę branży górniczej” – czytamy w apelu. Modlitwa w tej intencji powinna trwać zwłaszcza w czasie Mszy św. i nabożeństw odprawianych w parafiach.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy