Będzie nowe oratorium

W 2015 r. wspólnota salezjańska będzie obchodziła 200. rocznicę urodzin św. Jana Bosko. Z tej okazji zostało zaplanowanych wiele wydarzeń, a pierwsze z nich już za nami.

Będzie nowe oratorium   Ks. Piotr Lorek, kierownik Oratorium w Salezjańskim Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, które 31 stycznia otrzyma nowe pomieszczenia dla młodzieży Szymon Zmarlicki /Foto Gość Obchody ogólnopolskie rozpoczęło odbywające się w Salezjańskim Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Tarnowskich Górach Ogólnopolskie Forum Animatora Salezjańskiego (więcej o spotkaniu i galerię zdjęć znajdziesz TUTAJ). Centralne uroczystości zaplanowano na 20 czerwca w Warszawie. Wcześniej, 16 maja, w Lubinie odbędą się obchody inspektorii wrocławskiej.

Początek roku to świętowanie podczas Orszaku Trzech Króli wraz z grupą tak zwanego Wędrownego Oratorium – młodych ludzi przebranych za młodzież z tamtych czasów. Natomiast 31 stycznia we wspomnienie św. Jana Bosko w SOSW zostaną poświęcone pomieszczenia nowego Oratorium.

– Na ten cel zostały zaadaptowane pomieszczenia w piwnicy pod aulą. To sala wielofunkcyjna (z przesuwaną ścianą, nagłośnieniem i oświetleniem do dyskotek, filmów, z bilardem), kawiarenka, sala spotkań formacyjnych, sala muzyczna, biuro, pokój rozmów, toalety – wymienia ks. Piotr Lorek SDB, kierownik Oratorium.

– Prace pod okiem ks. dyr. Lesława Klamera dobiegają końca. Nowe Oratorium będzie bardziej funkcjonalne ze względu na większą przestrzeń i dostosowanie projektu do potrzeb młodzieży i programu pracy – tłumaczy.

W przeddzień tego wydarzenia młodzież oratoryjna spotka się na Stacji Bosco. Będzie też uroczystość szkolna, podczas której zostanie rozegrany mecz pracownicy SOSW kontra uczniowie oraz odbędzie się tradycyjna loteria „Tombola”. Podczas Mszy św. przyrzeczenia złożą nowi Salezjanie Współpracownicy, czyli świecka gałąź Rodziny Salezjańskiej.

Więcej w wydaniu papierowym "Gościa Gliwickiego" nr 2/2014.

Będzie nowe oratorium   Grupa animatorów z SOSW, w tle plakat zapowiadający jubileuszowy rok 2015, w którym będzie obchodzona 200. rocznica urodzin św. Jana Bosko Szymon Zmarlicki /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..