Nowy numer 17/2024 Archiwum

Zachować pokój serca

W Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki w gliwickiej katedrze ks. proboszcz Bernard Plucik odprawił Eucharystię w intencji diecezjan i parafian o Bożą Opiekę w Nowym Roku.

Ks. B. Plucik oparł homilię na tegorocznym orędziu papieża Franciszka na Światowy Dzień Pokoju, którego hasło to: „Już nie niewolnicy, lecz bracia”. Proboszcz gliwickiej katedry podkreślił, że jeśli Bóg jest Ojcem, to każdy wierzący jest bratem i siostrą.

– Kto opowiada się za wezwaniem do nawrócenia, staje się bratem i siostrą Chrystusa, a zatem przybranym Synem Boga Ojca – powiedział. Powołując się na Franciszka ks. Plucik zaznaczył, że kiedyś Bóg spyta: „Cóżeś uczynił z twoim bratem?”, na co trzeba będzie odpowiedzieć.

– Papież mówi, by każdy z nas w takim miejscu, w takim położeniu i sytuacji, tam, gdzie jest, starał się o dobro drugiego człowieka. Pokój serca jest warunkiem zachowania pokoju międzynarodowego na całym świecie. Franciszek prosi, by czynić jak należy i modlić się, aby pokój był wartością każdego z nas – zakończył ks. Plucik.

Zachować pokój serca   Święta Rodzina w katedralnej stajence Agnieszka Kliks-Pudlik /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy