Nowy Numer 43/2021 Archiwum

Ostateczny cel jest w Niebie

Życzenia biskupów gliwickich na święta Bożego Narodzenia.

Ostateczny cel jest w Niebie   Szymon Zmarlicki /Foto Gość

Narodził się Jezus Chrystus, bądźmy weseli

Chwałę mu na wysokości nucą anieli:

„Gloria, gloria in excelsis Deo”.

 

Drogie Siostry i Bracia, Umiłowani Diecezjanie!

Uroczystość Bożego Narodzenia w sposób bardzo prosty i naturalny wywołuje w nas uczucia radości i większej życzliwości. Wynika ona może z rodzinnego charakteru tych świąt, większej świadomości drugiego człowieka; a może po prostu to Chrystus, który przychodzi na świat w betlejemskim żłobie, intensywniej daje o sobie znać w naszych sumieniach i stara się dotrzeć do naszych serc.

Życzymy wszystkim, by świętowanie uroczystości Narodzenia naszego Zbawiciela otwarło na nowo nasze oczy, byśmy Boga w naszym życiu autentycznie rozpoznali i przyjęli jako naszego Pana i Odkupiciela. Niech ta radość pomoże nam iść przez życie ze świadomością, że ostateczny nasz cel jest w Niebie, gdzie Bóg czeka na nas z niekończącą się radością; a w życiu byśmy byli świadkami Dobrej Nowiny, że Chrystus nie tylko narodził się w Betlejem, ale żyje w każdym z nas.

Niech te Święta przyniosą szczególnie wiele umocnienia naszym rodzinom, by promieniowały wiarą i przykładem na wzór Świętej Rodziny z Nazaretu.

Wiele błogosławieństwa na czas świętowania Narodzenia Pańskiego i każdy kolejny dzień.

 

bp Jan Kopiec

bp Jan Wieczorek

bp Gerard Kusz

 

Ostateczny cel jest w Niebie   Nowa szopka bożonarodzeniowa w parafii Matki Bożej Królowej Pokoju w Tarnowskich Górach. Żłóbek z nowonarodzonym Dziecięciem oraz czuwającą Świętą Rodziną znajduje się nad ołtarzem. Pozostałe figury "wspinają się" po schodach prowadzących do stajenki z boku prezbiterium Szymon Zmarlicki /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama