Nowy Numer 43/2021 Archiwum

Zabawa z dobrym celem

Fundacja Betlehem - Dom Chleba organizuje bale charytatywne w Zabrzu i Gliwicach. Dzięki temu zabawę karnawałową można połączyć ze wsparciem potrzebujących.

Bale charytatywne odbędą się w Gliwicach i Zabrzu. Zebrane środki zostaną przeznaczone na działalność fundacji.

Fundacja Betlehem - Dom Chleba została założona w 1992 roku w Nieboczowach koło Raciborza. Obecnie jej główna siedziba znajduje się w Zabrzu.

Fundacja prowadzi w Zabrzu świetlicę „Tereska” o charakterze socjoterapeutycznym oraz Warsztaty im. św. Jana Bosko, gdzie odbywają się zajęcia artystyczno-plastyczne, gospodarstwa domowego, informatyczne, ślusarsko-stolarskie, sportowe. Organizuje też kółka zainteresowań w zabrzańskich szkołach i Domu św. Franciszka. Współpracuje z Centrum Edukacji Twórczej w Zabrzu.

Pomieszczenia, w których obecnie odbywają się zajęcia są dzierżawione przez fundację. Ich stan techniczny i wielkość nie pozwalają na przyjęcie większej liczby dzieci i młodzieży. Dlatego Fundacja Betlehem - Dom Chleba chce stworzyć nowy ośrodek wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży w Zabrzu. Gdzie mogłyby rozwijać się i bezpłatnie korzystać z różnych form pomocy np. korepetycji czy wsparcia psychologa.

Bale charytatywne odbędą się 17 stycznia w Hotelu Malinowski w Gliwicach i 31 stycznia w Domu Kultury w Zabrzu Pawłowie. Zapisy do 11 stycznia - tel. 32/733 74 00, w godz. 9.00-13.00, e-mail: betlehem@betlehem.pl. Szczegółowe informacje o fundacji na: www.betlehem.pl.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama