Nowy numer 33/2018 Archiwum

Uszlachetnieni

Przez cały weekend trwał finał akcji Szlachetna Paczka. W Tarnowskich Górach udało się pomóc 60 rodzinom!

W tym roku już po raz 14. wielu potrzebujących będzie miało lepsze święta dzięki projektowi ks. Jacka Stryczka z Krakowa. W całej Polsce paczki z najbardziej potrzebnymi rzeczami trafią do prawie 20 tysięcy rodzin!

- Przez nasz magazyn pomoc dostanie 77 rodzin - podsumowuje Katarzyna Kowalczyk, lider rejonu Tarnowskie Góry-Centrum. - Z naszego powiatu pochodzi 60 rodzin. Opiekujemy się nimi, z naszymi wolontariuszami byliśmy u nich i robiliśmy wywiady - tłumaczy.

Pozostałe 17 paczek pojechało specjalnym tirem do zaprzyjaźnionych rejonów. W Wojkowicach i Olsztynie pod Częstochową brakowało darczyńców, dlatego chętnych do pomocy udało się znaleźć gdzie indziej.

- Skupiamy się na realnych potrzebach. Rodzina dostaje to, czego potrzebuje. Najczęściej jest to żywność, obuwie i buty, ale także tapczany i inne meble - mówi K. Kowalczyk i dodaje, że wiele rodzin prosi też o węgiel, bez którego przetrwanie zimy mogłoby być trudne.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma