Nowy numer 33/2018 Archiwum

Skażenie wody pitnej w Łagiewnikach Małych

Badania próbek wody z wodociągu sieciowego Łagiewniki Małe koło Lublińca wykazały obecność niebezpiecznych bakterii z grupy coli.

Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Lublińcu poinformował, że w pobranej 9 grudnia próbce wody do badań laboratoryjnych wykryto bakterie. Woda nie nadaje się do bezpośredniego spożycia, jak również przygotowywania napojów i potraw, mycia owoców, naczyń kuchennych czy mycia zębów.

W piśmie do wójta gminy Pawonków, do której należą Łagiewniki Małe, Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny informuje, że woda z sieci wodociągowej Łagiewniki Małe jest pod wzmożonym nadzorem sanitarnym i będzie na bieżąco monitorowana. 11 grudnia ponownie pobrano próbki do zbadania w laboratorium.

W tej chwili mieszkańcy mogą korzystać z wody, która dostępna jest u sołtysa Łagiewnik Wielkich. Informacje o sytuacji na bieżąco pojawiają się na stronie internetowej www.pawonkow.pl.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma