GN 32/2018 Archiwum

W Spodku znowu będzie mega! przejdź do galerii

Rozpoczęły się próby do spektaklu, który zostanie wystawiony dzień przed Środą Popielcową, 17 lutego przyszłego roku w katowickim Spodku. Organizują go ojcowie oblaci przy pomocy Grupy Em Media.

Okazją do przygotowania megawidowiska pt. "Jonasz" jest 10-lecie działalności Oblackiego Duszpasterstwa Młodzieży NINIWA. Nazwa została zaczerpnięta właśnie od miasta, do którego Bóg posłał biblijnego proroka.

W przygotowaniach bierze udział młodzież m.in. z Katowic i Kokotka, ale w spektaklu wystąpią aktorzy z całej Polski.

Próby odbywają się już od początku grudnia w salkach Domu Katechetycznego przy oblackiej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Katowicach. W poniedziałki trenuje część choreograficzna, a w środy aktorska.

Spektakl wyreżyseruje Mariusz Kozubek, założyciel Teatru A, który również włączy się w projekt. Za stronę ruchową odpowiada Henryk Konwiński, wybitny tancerz i choreograf. Ale wystąpić może każdy. Na pierwszych próbach chętnych do udziału nie brakowało.

- Jak na pierwszy raz, z młodzieżą pracuje mi się bardzo dobrze. Poznajemy się i „dotykam” ich ruchów. Przede wszystkim są bardzo mili, uśmiechnięci i chętni, co jest szalenie ważne - cieszy się Henryk Konwiński, lecz przyznaje, że to dopiero początki i wszystkich czeka jeszcze ogrom pracy.

Więcej w wydaniu papierowym "Gościa Gliwickiego" nr 50 na 14 grudnia.

Zamiast ściany pokrytej w całości lustrem, wytrwali uczniowie mogli obserwować swój układ tylko w odbiciach w szybie Zamiast ściany pokrytej w całości lustrem, wytrwali uczniowie mogli obserwować swój układ tylko w odbiciach w szybie Szymon Zmarlicki /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma