Nowy numer 37/2021 Archiwum

Zbiórka żywności Caritas

Przez dwa dni, 12 i 13 grudnia, w ramach akcji Caritas pod hasłem: "Tak. Pomagam!" przeprowadzona zostanie zbiórka żywności.

Produkty będą zbierane w wytypowanych sklepach Biedronka i Lewiatan w Gliwicach, Zabrzu, Bytomiu, Tarnowskich Górach, Pyskowicach i Toszku. Punkty te wcześniej zostaną oznaczone plakatami informującymi o akcji. Tam można przekazywać długoterminowe produkty oraz słodycze.

W piątek zbiórka będzie prowadzona od 12.00 do 20.00, a w sobotę od 10.00 do 20.00. Produkty w tych punktach zbierać będą wolontariusze z Zespołu Szkół Budowlano-Ceramicznych z Gliwic oraz pracownicy parafialnych Caritas. Żywność trafi do ich parafii oraz diecezjalnej Caritas i zostanie dalej przekazana potrzebującym.

Akcja jest ogólnopolska, włączyła się w nią również Caritas Diecezji Gliwickiej. Organizowana jest po raz siódmy. W ciągu sześciu przeprowadzonych dotychczas zbiórek żywności w całym kraju zebrano ponad 1380 ton żywności, a paczki trafiły do około 360 tys. osób z rodzin wielodzietnych, samotnych rodziców, bezdomnych i chorych oraz do placówek prowadzonych przez diecezjalne Caritas.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama