Nowy numer 33/2018 Archiwum

Zbiórka żywności Caritas

Przez dwa dni, 12 i 13 grudnia, w ramach akcji Caritas pod hasłem: "Tak. Pomagam!" przeprowadzona zostanie zbiórka żywności.

Produkty będą zbierane w wytypowanych sklepach Biedronka i Lewiatan w Gliwicach, Zabrzu, Bytomiu, Tarnowskich Górach, Pyskowicach i Toszku. Punkty te wcześniej zostaną oznaczone plakatami informującymi o akcji. Tam można przekazywać długoterminowe produkty oraz słodycze.

W piątek zbiórka będzie prowadzona od 12.00 do 20.00, a w sobotę od 10.00 do 20.00. Produkty w tych punktach zbierać będą wolontariusze z Zespołu Szkół Budowlano-Ceramicznych z Gliwic oraz pracownicy parafialnych Caritas. Żywność trafi do ich parafii oraz diecezjalnej Caritas i zostanie dalej przekazana potrzebującym.

Akcja jest ogólnopolska, włączyła się w nią również Caritas Diecezji Gliwickiej. Organizowana jest po raz siódmy. W ciągu sześciu przeprowadzonych dotychczas zbiórek żywności w całym kraju zebrano ponad 1380 ton żywności, a paczki trafiły do około 360 tys. osób z rodzin wielodzietnych, samotnych rodziców, bezdomnych i chorych oraz do placówek prowadzonych przez diecezjalne Caritas.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma