GN 32/2018 Archiwum

Wybuch w stacji kontroli pojazdów w Zabrzu

Dwóch pracowników zostało rannych. Z oparzeniami drugiego stopnia trafili do Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich.

Do wybuchu doszło 6 grudnia ok. 11.00 w stacji kontroli pojazdów pomiędzy ulicami Roosevelta a Reymonta. W środku znajdującego się tam warsztatu. Prawdopodobną przyczyną był wybuch instalacji gazowej w przywiezionym tam samochodzie.

– Na razie nie można tego potwierdzić, ale wszystko na to wskazuje. Wiążąca będzie opinia biegłego z zakresu pożarnictwa, który przybył dziś na miejsce zdarzenia. Dwaj pracownicy zostali ranni. Ich szef, właściciel stacji, mówi, że są to osoby z dużym doświadczeniem, mające uprawnienia do wykonywania prac związanych z instalacją gazową – mówi Marek Wypych, rzecznik policji w Zabrzu. Do ustalenia okoliczności niezbędne będzie również przesłuchanie poszkodowanych pracowników.

W warsztacie w momencie wybuchu były trzy osoby. Ranni zostali dwaj pracownicy w wieku 32 i 42 lat. Z poparzeniami twarzy i rąk zostali przewiezieni do szpitala.

Samochód, w którym doszło do wybuchu, spłonął, zniszczony został jeszcze inny, który tam się znajdował. Po ugaszeniu pożaru przez strażaków policja zabezpieczyła miejsce zdarzenia. Czynności wyjaśniające okoliczności wypadku przeprowadzili na miejscu prokurator i biegły z zakresu pożarnictwa.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma