GN 32/2018 Archiwum

Jarmark Adwentowy w Rudach

W Starym Opactwie pojawiły się już stoiska, na których w każdą niedzielę Adwentu można kupić nie tylko ozdoby świąteczne.

Każdego roku w tym czasie oczekiwania na święta Bożego Narodzenia w pocysterskim zespole klasztorno-pałacowym w Rudach odbywają się Jarmarki Adwentowe. Organizatorzy podkreślają, że troszczą się o zachowywanie tradycji kulturowych związanych z przeżywaniem tego okresu w Kościele. A jednocześnie chcą promować produkty rolnictwa ekologicznego, tradycyjne potrawy i przybliżyć to, co związane z tutejszą wsią, będą więc też miejscowe wypieki i konfitury. Adwentowe niedziele w Rudach to również okazja do spędzenia czasu z najbliższymi w pięknych pocysterskich wnętrzach.

Odwiedzający stoiska rudzkiego jarmarku mogą zaopatrzyć się w wyroby rękodzieła ludowego i artystycznego, ozdoby i stroiki świąteczne, a także wyroby pochodzące z gospodarstw ekologicznych, regionalnych i lokalnych prezentowane na kiermaszach. Pieniądze ze sprzedaży produktów własnychopactwa na Jarmarku Adwentowym w dużej części są przeznaczane na renowację i konserwację dzieł sztuki prezentowanych w „Skarbcu cysterskim” Starego Opactwa.

Jarmark w godzinach od 10.00 do 17.00 odbędzie się w najbliższą niedzielę 14 grudnia i w ostatnią niedzielę Adwentu 21 grudnia.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma