Nowy numer 33/2018 Archiwum

Niedopowiedziana legenda

Wydawnictwo św. Macieja Apostoła organizuje konkurs literacki o historii Lublińca.

Autorzy najciekawszych prac mogą liczyć na publikację w książce wydanej wiosną przyszłego roku   Autorzy najciekawszych prac mogą liczyć na publikację w książce wydanej wiosną przyszłego roku HENRYK PRZONDZIONO /FOTO GOŚĆ Jak głosi legenda, historia miasta zaczęła się od wizyty księcia Władysława Opolczyka na terenach dzisiejszego Lublińca. Udając się tam na polowanie, miał powiedzieć: „Lubi mi się tu być”.

Chcąc przypomnieć o tamtych wydarzeniach oraz próbując odtworzyć możliwą wersję wydarzeń, Wydawnictwo św. Macieja Apostoła organizuje konkurs literacki.

Adresowany jest do wszystkich mieszkańców. Udział można wziąć w czterech kategoriach wiekowych: uczniowie szkół podstawowych (klasy IV-VI), gimnazjów, szkół ponadpodstawowych oraz dorośli.

Uczestnicy mają stworzyć własną oryginalną legendę - nie tylko o powstaniu Lublińca, ale także o ważnych dla miasta miejscach czy osobach. Nadesłane prace oceni jury pod przewodnictwem literata Edwarda Przebieracza. Najlepsze historie zostaną opublikowane w książce, która ukaże się wiosną 2015 r.

Prace można wysyłać do 14 lutego przyszłego roku na adres mejlowy: wydawnictwomacieja@gmail.com.

Więcej informacji i wytyczne znajdziesz TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma